Nowe życie starych akcesoriów kuchennych

Z przedmiotami codziennego użytku bywa zwykle tak, że przez jakiś czas dzielnie nam służą, a później zastępowane są nowymi, atrakcyjniejszymi i nowocześniejszymi wersjami. Natomiast stare, zużyte choć często jeszcze w przyzwoitym stanie rzeczy lądują w zakamarkach szafek, by przy generalnych porządkach, które robimy raz na kilka miesięcy trafić na śmietnik. Taki los spotyka także akcesoria kuchenne, których żywot na ogół bywa krótki. Przy intensywnym użytkowaniu rzeczy chcąc nie chcąc się niszczą. Nie oznacza to jednak, że musimy je od razu wyrzucić. Wiele przedmiotów można wykorzystać ponownie, w innym wydaniu. Nieużywane, wysłużone akcesoria kuchenne to wdzięczny materiał do wykonywania różnego rodzaju dekoracji. Pomysłowość ludzka nie zna granic i praktycznie ze wszystkiego możemy wyczarować oryginalną, niepowtarzalną rzecz. W ten sposób przedłużamy żywotność rzeczy, które z pozoru już nam się nie przydadzą. Poniżej kilka ciekawych przykładów takiego kuchennego recyklingu. Niektóre są naprawdę zaskakujące.


Z wielu kuchennych akcesoriów można w łatwy sposób zrobić nastrojowe świeczniki. Mogą nam za to doskonale posłużyć chochelki, tarki oraz trzepaczki.


diy-kitchen-decor-ideas Źródło: zerodecor.com


old-kitchen-items-reused-ideas-22 Źródło: remakelab.blogspot.com


282319470361261601SvMAJiZIc   Źródło: deavita.com


Kuchnia to miejsce, w którym trzymamy mnóstwo drobiazgów i warto aby każdy z nich miał swoje miejsce. Z koszyków na pieczywo czy desek do krojenia można zrobić wspaniałe akcesoria na kuchenne drobiazgi.


552 Źródło: arqhys.com


diy-kitchen-ideas-12 Źródło: masterskaja.net


A co zrobić, kiedy mamy w domu dużo nieużywanych sztućców? Obraz!


diy-kitchen-ideas-unique-diy-kitchen-wall-art-ideas-vintage-decoration-of-kitchen Źródło: jeffreypew.com


Stary cedzak do makaronu w odświeżonej wersji może pełnić rolę doniczki na kwiaty, zarówno w domu jak i na tarasie.


24-Creative-Garden-Container-Ideas-Use-a-colander-as-a-planter-7 Źródło: surfingbird.ru